AKTUALNOŚCI  KLUB  WZORCE RAS  HISTORIA RAS  REPRODUKTORY  SZCZENIĘTA   PLANOWANE MIOTY

 

   HODOWLE  CHAMPIONY  ZDROWIE  WYSTAWA  GALERIA  UŻYTKOWOŚĆ   LINKI KONTAKT

 

CHAMPION PRACY CZECH. ( ŠAMPION PRÁCE ČR )

W Czechach, aby uzyskać tytuł Championa Pracy Czech, psu muszą być przyznane na konkursach pracy psów myśliwskich trzy wnioski CACT ( Wniosek na Championa Pracy Czech ). Wniosek CACT tylko może otrzymać pies, który uzyskał Dyplom Pierwszego Stopnia ( wszystkie konkurencje zostały wykonane bezbłędnie ) i w danej grupie ras zajął pierwsze miejsce. Dodatkowym jest warunek, aby wnioski te były zdobyte w dwóch sezonach konkursowych ( sezon konkursowy =rok kalendarzowy ) i jeden z trzech wniosków CACT został przyznany na Konkursie Międzynarodowym, Krajowym lub Klubowym.

 

Ch.Pl. BAJKA Tanala spełniła wszystkie warunki na Championa Pracy Czech.

Wnioski CACT uzyskała na Konkursach Pracy Psów Myśliwskich w ČR.
 

29.10.2006 - Velké Šenov – Klubowy Konkurs BZH (Barvářské zkoušky honičů )

                                                 

14.10.2007 - Střibrná Skalice - Międzynarodowy Konkurs BZH ( Barvářské zkoušky honičů )

                                                

10-11.11.2007 - Střibrná Skalice - Międzynarodowy Konkurs ZH ( Zkoušky honičů )

                                                 

 

Ja osobiście cieszę się z tego, że BAJCE przyznano wnioski CACT na dwóch różnego typu konkursach BZH (Barvářské zkoušky honičů ) i BZ (Zkoušky honičů). Te dwa konkursy różnią się od siebie znacznie, albowiem inne jest przygotowania psa do BZ  a inne do BZH.

W konkursie BZH pies gończy oceniany jest w następujących konkurencjach: odłożenie, prowadzenie ( voděníe ) psa przy nodze, posłuszeństwo ( poslušnost ), oraz praca psa na śladzie. Dokładny opis konkurenci BZH jest zamieszczony na stronie Klubu, link –„ Polskie bassety na konkursach tropowców w Czechach ” i w „ Psach Myśliwskich ”nr 1 [ 41 ]. Konkurs BZ nie ma odpowiednika w konkursach polskich. Podczas dwudniowego konkursu BZ ocenia się wszechstronność psa gończego i jego przygotowanie do wykonywania polowania. Pierwszy dzień to autentyczne polowanie w lesie na dziko żyjącą tam  zwierzynę. W tym dniu ( trwa to od rana do zmroku ) wykonywane są gony ( opis gonów jest zamieszczony na stronie Klubu, link –„ O Psach Gończych słów kilka cz. I ” ) w miotach na dziku, danielu, sarnach, lisie i zającu . W przerwach sprawdzane są konkurencje niezbędne podczas wykonywania polowania z psem: zachowanie się psa na stanowisku podczas pędzenia zwierzyny i prowadzenie psa na rzemieniu podczas podchodu ( voděníe na řemieni ). W drugim dniu oceniane są konkurencje: ciętość i skłonność do oszczekiwania dzika ( ochota k práci na černou zvěř ),odłożenie, posłuszeństwo, oraz praca na farbie ( tropienie ). Na tego typu konkursie nie pojawiają się właściciele psów w celu zaliczenia go do Interchampionatu lub Certyfikatu Użytkowości dla wystawienia psa w słabiej obstawionej Klasie Użytkowej.  KONKURS BZ WERYFIKUJE, CZY PIES GOŃCZY JEST POLUJĄCY, CZY NIE.

Prestiżowym tytułem na BZ ( Zkoušky honičů ) jest Titulu Diviačar (Tytuł Dzikarza ). Przewodnicy psów, nawet gdy ich pies podejmuje gon za drobną zwierzyną ( zając, lis ), idą dalej w miot, oczekując gonu na dziku.

             

09-10.11.2007 - Mezinárodní ZH ( Zkoušky honičů ) Střibrná Skalice , OMS Kolin.

 

 

 

  © Basset CLub - STB2012